sobota, 13 kwietnia 2013

Problemem z wrastającymi paznokciami.Wbrew pozorom wiele osób ma problemem z wrastającymi paznokciami. Wśród nich nie rzadko znajdują się ludzie młodzi. Szczególnie kobiety chodzące w butach na obcasie lub mężczyźni intensywnie uprawiający sporty. Zaś u osób starszych, które mają problemy z krążeniem krwi, często dochodzi do nadmiernego rogowacenia paznokcia, do jego wrastania w wały paznokciowe.

Powodem mogą być zaburzenia ich wzrostu oraz wszelkie wady stóp, np. pokrzywione palce. Przyczyny problemu mogą mieć też podłoże genetyczne. Warto wtedy zwrócić uwagę, czy podobnych dolegliwości nie mieli nasi rodzice. Wówczas należy skupić się na profilaktyce.

Trzeba paznokcie obcinać prosto, nie zaś na okrągło, tak aby zostawić kąty paznokcia. Wtedy z pewnością nie będzie wrastał. Już małym dzieciom powinniśmy obcinać paznokcie w ten sposób. Ich prawidłowa pielęgnacja powinna stać się nawykiem.  Źródłem problemu często jest też noszenie zbyt ciasnego obuwia, szpilek lub za dużych butów sportowych.

Jeśli na profilaktykę jest już z późno warto udać się do wykwalifikowanej pedicurzystki. Jej zadaniem będzie wyprowadzenie paznokcia z wałów paznokciowych. Gdy problem jest w fazie początkowej i nie ma jeszcze stanu zapalnego, wystarczy prawidłowo obciąć paznokieć i założyć tamponadę. Pozwoli to rozepchać wały paznokciowe, by pazur mógł swobodnie rosnąć nie sprawiając bólu. W takim przypadku ulga jest natychmiastowa. 

Jeśli te metody nie pomagają pedicurzystka może zamocować na paznokciu klamrę z tworzywa B/S QIUCK. Jest to zabieg bezbolesny, szybki i niedrogi. W jego wyniku paznokieć powinien zostać prawidłowo wyprowadzony. Na zakończenie zabiegu paznokieć można pokryć lakierem, aby zakryć klamrę.


Kliknij aby zobaczyć efekty : 


 W przypadku zaawansowanych i ostrych stanów zapalnych stosuje się klamrę drucianą VHO. Zakładanie klamr jest najskuteczniejszą metodą leczenia tego typu schorzeń. Pozwala uniknąć nieprzyjemnego zabiegu zrywania paznokcia i późniejszej rekonwalescencji. 

Niestety, bowiem po jego chirurgicznym usunięciu problem wrastania często powraca, a nawet może się nasilić.    

W razie pytań służę pomocą :) studio@mistic.net.pl – Kasia Brak komentarzy:

Prześlij komentarz